Baza wiedzy

Ceramic Matt - Bezterminowa Gwarancja

Blachodachówka modułowa Scandinavia wytwarzana jest z oryginalnej szwedzkiej blachy SSAB GREENCOAT®.

GreenCoat® - Innowacja z natury

Co roku miliony ton farb zużywane są do powlekania blach. W większość przypadków składniki farby wytwarza się z ropy naftowej. Firma SSAB postanowiła to zmienić.

Trwałość powłoki PRELAQ NOVA

Prelaq Nova jest powłoką grubowarstwową - grubość powłoki lakierniczej wynosi aż 50 mikronów. Ma ona większą wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne niż zwykłe powłoki poliestrowe.

Rozładunek dachu na miejscu budowy

Przy ręcznych pracach rozładunkowych zaleca się stosować rękawice ochronne. Podczas ręcznego rozładunku blach nie należy przesuwać arkuszy po sobie oraz po podłożu, gdyż istnieje ryzyko zarysowania powłoki przez ziarnka piasku i ostre krawędzie.

Techniczne zalecenia eksploatacji systemu dachowego

Zalecamy zapoznanie się z najnowszą wersją dokumentu, który zawsze jest dostępny pod adresem www.bratex.pl.

Membrana dachowa

Solidna membrana dachowa, to ochrona przed atakiem grzybów i zalaniem. Niniejszy artykuł poświęcony jest istocie stosowania membrany dachowej, jej roli oraz sposobach pielęgnacji.

Cynkowa protekcja antykorozyjna

Firma Bratex Dachy od początku działalności stawia na naprawdę dobre produkty. Od kilku lat zauważamy na rynku niepokojące zainteresowanie klientów tanimi blachami, a w ślad za tym niepohamowaną pogoń producentów blachodachówki i blachy trapezowej.

Dlaczego dach z blachy

10 argumentów za dachem z blachy

Przegląd dachu po zimie

Przegląd dachu po zimie to czynność, o której nie wolno zapominać. Niezależnie od tego, jak intensywna była ta pora roku. Niekiedy zdarza się bowiem, iż w wyniki niskich temperatur czy też systematycznych opadów śniegu.

Montaż blachodachówki

Blachodachówki to uniwersalne pokrycie dachowe, które może być montowane niemalże na każdym dachu, bez względu na jego rodzaj i kształt. Jednak to właśnie od kąta nachylenia dachu i jego kształtu zależy sposób układania dachówek z blachy.

«12