BLACHA NA RĄBEK ZATRZASKOWY

Rąbek zatrzaskowy Snap Lock

Zatrzaskowy panel dachowy Bratex Snap Lock®, to przełomowy produkt wysokiej klasy w dziedzinie pokryć płaskich. To prawdziwie niefalujący rąbek z unikalnymi rozwiązaniami. Najbardziej zaawansowany technicznie i estetycznie panel zatrzaskowy. Arkusze posiadają szereg zalet ustalając jednocześnie nowy standard jakości dla niedoścignionych parametrów technicznych, użytkowych, funkcjonalnych i estetycznych.  To elegancki i ponadczasowy wybór. Tego typu blacha panelowa stanowi idealny wybór dla dachów o małym kącie nachylenia. Pokrycie to łączy w sobie jakość i trwałość.

Dołożyliśmy wszelkich starań, aby najbardziej zaawansowanemu rąbkowi zatrzaskowemu nie towarzyszyło zjawisko falowania powierdzchni. Przy wyborze rodzaju pokrycia dachowego należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podkonstrukcji (zalecamy pełne deskowanie) w celu uzyskania idealnych efektów końcowej estetyki. Stosowanie łat ze światłem rozstawu max. 15cm jest dopuszczalne (jako efekt nadciśnienia pod arkuszami może wystąpić ich falowanie podczas wietrznych dni).

Zwracamy Państwa uwagę na możliwość wyboru blachy SSAB o grubości 0,6 mm w specjalnym gatunku dla rąbka w powłoce Bratex Ceramic Matt® z protekcją cynkową 350g/m² i bezterminową gwarancją funkcjonalną, zapewniając najwyższą trwałość produktu i zadowolenie z wyboru przez dziesiątki lat.

Ten rodzaj pokrycia doskonale nadaje się na budynki mieszkalne, biurowe, gospodarcze oraz obiekty handlowe czy sakralne. Klienci mają do dyspozycji szeroką gamę kolorystyczną. Jest to pokrycie ekonomiczne i lekkie, które nie obciąża konstrukcji dachowej.

 

 

 

W naszej ofercie dostępna jest również wersja zmodyfikowana – zatrzaskowy panel dachówkowy S. Odmiana ta nie posiada profili prostujących, zakończeń po obydwóch stronach arkusza po 35mm oraz nie jest profilowany w łuk z dolnym przyleganiem.

 

Dostępne klasy blachy na rąbek zatrzaskowy

Blachy na rąbek zatrzaskowy dostępne są w czterech klasach materiału.

Blachy klasy

PRESTIGE

Strzałka

Blachy klasy

PREMIUM

Strzałka

Blachy klasy

STANDARD

Strzałka

Blachy klasy

ALUMINIUM

Strzałka

Zalety blachy na rąbek zatrzaskowy

01
Całkowicie ukryte wkręty

Brak widocznych elementów zamocowań likwiduje ryzyko nieszczelności i „najsłabszego ogniwa" metalowych pokryć dachowych; odpowiednio zaaplikowane wkręty umożliwiają wzdłużoną pracę paneli przy zmianach temperatury.

02
Cztery opcjonalne wykończenia produktu

Dodatkowe wariacje wykończenia powierzchni wspomagające akustykę, sztywność produktu i nadające arkuszom indywidualną stylistykę: płaska, semi-fala, mikro-fala oraz segmentowa.

03
Dostępna blacha 0,6 mm

Możliwa produkcja paneli z blachy stalowej oraz aluminium o grubości 0,6mm. Szczególnie zalecana blacha SSAB o grubości 0,6 mm w powłoce Ceramic Matt® 350 z protekcją cynkową 350g/m2 oraz bezterminową gwarancją.

04
Fabryczne “drzwiczki” do zamknięcia rąbka

Dzięki zastosowaniu unikalnego rozwiazania w postaci dostarczonych "drzwiczek" do zamknięcia otworu rąbka po zatrzaśnięciu, profesjonalnie wyciętych i idealnie dopasowanych do kształtu wraz z narzędziem do zamykania.

 

 

05
Prosty montaż

Panele dachowe montuje się szybko, prosto i ze zmniejszonym ryzykiem popełnienia błędu, zachowując wysoką szczelność przy wzdłużnych połączeniach.

06
Możliwość krycia połaci od 8°

Panel dachówkowy wymaga znakomitego spadku połaci dachowej oferując możliwość krycia w miejscach, gdzie blacha trapezowa lub blachodachówka nie spełniłyby swojej funkcji wystarczająco.

Informacje techniczne

Oferujemy Państwu dodatkowe cztery opcje wykończenia powierzchni płaskiej wspomagające akustykę, sztywność produktu i nadające arkuszom indywidualną stylistykę: płaska, semi-fala, mikro-fala, segmentowa.

 

    SEMI-FALA     

   

                                                                                                                                                                                              

Arkusze rąbka zatrzaskowego Bratex Snap Lock® mogą zostać opcjonalnie doposażone w fizelinę wygłuszającą SoundControl o masie 200 g/m², która redukuje odgłos spadającego na blachę deszczu o 6 dB.

       

                                                                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

Fizelinę aplikujemy podczas procesu produkcyjnego w sposób automatyczny naklejając ją na spodnią stronę arkusza pomiędzy bocznymi spadami - innowacyjne w odległości 15 cm od krawedzi fabrycznego zawinięcia oraz na każdym rodzaju wykończenia powierzchni.

 

 

Cecha Panel na rąbek Snap Lock Panel na rąbek S
Grubość blachy

stal 0,5 mm

stal 0,6 mm

aluminium 0,6 mm

stal 0,5 mm

stal 0,6 mm

aluminium 0,6 mm

Szerokość całkowita 524 mm 335 mm
Szerokość krycia 484 mm 305 mm
Zakres długości 0,5-12 mb 0,7-8 mb
Wysokość profilu efektywnie 30 mm 25 mm
Min. spadek dachu 8o 8o
Waga stal 0,5 mm 2,25 kg/mb 1,5 kg/mb
Waga stal 0,6 mm 2,75 kg/mb 1,83 kg/mb
Waga aluminium 0,6 mm 1 kg/mb

0,66 kg/mb

Fabryczne zakończenie arkusza po 30 mm na sronę brak
Fabryczne "drzwiczki" do zamknięcia rąbka obustronnie brak

Galeria produktu