BLACHA NA RĄBEK ZATRZASKOWY

Blacha panelowa na rąbek zatrzaskowy

Zatrzaskowy panel dachowy to wysokiej klasy pokrycie o unikalnym wyglądzie, nawiązujące do tradycyjnych rozwiązań dachowych „na felc”. To skromny, lecz elegancki i ponadczasowy wybór, odpowiedni dla różnych stylów architektonicznych. Zaawansowana technologia łączenia zapewnia szybką i prostą instalację pokrycia bez potrzeby użycia specjalistycznych narzędzi. Tego typu blacha panelowa stanowi idealny wybór dla dachów o małym kącie nachylenia. Pokrycie to łączy w sobie jakość i trwałość.

Ten rodzaj pokrycia doskonale nadaje się na budynki mieszkalne, biurowe, gospodarcze oraz obiekty handlowe czy sakralne. Klienci mają do dyspozycji szeroką gamę kolorystyczną. Jest to pokrycie ekonomiczne i lekkie, które nie obciąża konstrukcji dachowej.

W naszej ofercie dostępna jest również wersja zmodyfikowana – zatrzaskowy panel dachókowy S. Odmiana ta nie posiada profili prostujących, zakończeń po obydwóch stronach arkusza po 35mm oraz nie jest profilowany w łuk z dolnym przyleganiem.

Dostępne klasy blachy na rąbek zatrzaskowy

Blachy na rąbek zatrzaskowy dostępne są w czterech klasach materiału.

Blachy klasy

PRESTIGE

Strzałka

Blachy klasy

PREMIUM

Strzałka

Blachy klasy

STANDARD

Strzałka

Blachy klasy

ALUMINIUM

Strzałka

Zalety blachy na rąbek zatrzaskowy

01
Całkowicie ukryte wkręty

Brak widocznych elementów zamocowań likwiduje ryzyko nieszczelności i „najsłabszego ogniwa" metalowych pokryć dachowych; odpowiednio zaaplikowane wkręty umożliwiają wzdłużoną pracę paneli przy zmianach temperatury.

02
Zamek do wewnątrz

Unikalne rozwiązanie ma za zadanie ochronę odsłoniętej fabrycznie ciętej krawędzi blachy przed warunkami atmosferycznymi.

03
Dostępna blacha 0,6 mm

Możliwa produkcja paneli z blachy stalowej oraz aluminium o grubości 0,6mm.

04
Sztywna konstrukcja

Dzięki zastosowaniu wzdłużnych przeprofilowań w postaci dwóch środkowych profili po długości każdego panelu, blacha panelowa jest zauważalnie bardziej sztywna. Ich zadaniem jest także ograniczenie ewentualnych pofalowań dostarczając jednocześnie niespotykanych wrażeń estetyki powierzchni dachowej.

05
Prosty montaż

Panele dachowe montuje się szybko, prosto i ze zmniejszonym ryzykiem popełnienia błędu, zachowując wysoką szczelność przy wzdłużnych połączeniach.

06
Możliwość krycia połaci od 8°

Panel dachówkowy wymaga znakomitego spadku połaci dachowej oferując możliwość krycia w miejscach, gdzie blacha trapezowa lub blachodachówka nie spełniłyby swojej funkcji wystarczająco.

Informacje techniczne

Przy wyborze pokrycia na rąbek stojący należy pamiętać o ty, że efekt uwypuklenia (pofałdowania) zainstalowanych paneli na dachu jest zjawiskiem naturalnym dla płaskich pokryć w pewnych warunkach pogodowo-atmosferycznych (m.in. wietrznych), co może objawiać się słyszalnym falowaniem powierzchni blachy. Nie mniej jednak nie wpływa to na obniżenie wartości produktu i wynika z cech samego profilu i metody krycia na rąbek stojący.

               

 

Cecha Panel na rąbek Panel na rąbek S
Grubość blachy

stal 0,5 mm

stal 0,6 mm

aluminium 0,6 mm

stal 0,5 mm

stal 0,6 mm

aluminium 0,6 mm

Szerokość całkowita 558 mm 335 mm
Szerokość krycia 513 mm 305 mm
Zakres długości 0,7-8 mb 0,7-8 mb
Wysokość profilu 26 mm 25 mm
Min. spadek dachu 8o 8o
Waga stal 0,5 mm 2,25 kg/mb 1,5 kg/mb
Waga stal 0,6 mm 2,75 kg/mb 1,83 kg/mb
Waga aluminium 0,6 mm 1 kg/mb

0,66 kg/mb

Fabryczne zakończenie arkusza po 35 mm na stronę brak

Galeria produktu