BLACHA NA RĄBEK ZATRZASKOWY

Rąbek zatrzaskowy Snap Lock

Bratex Snap Lock®  to elegancki i ponadczasowy wybór. Tego typu blacha panelowa stanowi idealny wybór dla dachów o małym kącie nachylenia.

Produkcja rąbka Snap Lock objęta jest całościowym systemem kontroli naprężeń materiału. Pozwala na utrzymanie oczekiwanego płaskiego kształtu profilu po zatrzaśnięciu na dachu, likwidując ryzyko pofalowania powierzchni. To jeden z kluczowych czynników prostolinijności profilu.

Przy wyborze rodzaju pokrycia dachowego należy zadbać o odpowiednie przygotowanie podkonstrukcji (zalecamy pełne deskowanie) w celu uzyskania idealnych efektów końcowej estetyki. Stosowanie łat ze światłem rozstawu max. 15cm jest dopuszczalne (jako efekt nadciśnienia pod arkuszami może wystąpić ich falowanie podczas wietrznych dni).

Bratex Snap Lock® to bezpieczny produkt, który gwarantuje przyjemną pracę na budowie oraz dalsze użytkowanie. Wszystkie naroża są ścięte na promień niwelując ryzyko uszkodzenia ciała i porysowania innych blaszanych elementów dachu.

Zwracamy Państwa uwagę na możliwość wyboru blachy SSAB o grubości 0,6 mm w specjalnym gatunku dla rąbka w powłoce Bratex Ceramic Matt® z protekcją cynkową 350g/m² i bezterminową gwarancją funkcjonalną, zapewniając najwyższą trwałość produktu i zadowolenie z wyboru przez dziesiątki lat.

 

 

Dostępne klasy blachy na rąbek zatrzaskowy

Blachy na rąbek zatrzaskowy dostępne są w czterech klasach materiału.

Blachy klasy

PRESTIGE

Strzałka

Blachy klasy

PREMIUM

Strzałka

Blachy klasy

STANDARD

Strzałka

Blachy klasy

ALUMINIUM

Strzałka

Zalety blachy na rąbek zatrzaskowy

01
Obustronne rozpoczęcie

Każdy arkusz posiada bezpłatne ubustronne rozpoczęcie długości 30 mm. Jeden z występów blachy w zależności od sposobu ułożenia arkusza jest zawijany do obróbki nadrynnowej zaczepowej F21. 

02
Cztery opcjonalne wykończenia produktu

Dodatkowe wariacje wykończenia powierzchni wspomagające akustykę, sztywność produktu oraz nadające arkuszom indywidualną stylistykę: płaska, semi-fala, mikro-fala oraz segmentowa.

03
Grubość blachy 0,6 mm

Produkt dostępny w sztandarowej wariacji - materiale SSAB Ceramic Matt® o grubości 0,6 mm. Arkusze cechuje nadzwyczajna sztywność zarówno podczas przenoszenia jak i eksploatacji na połaci.

04
Estetyka

Panele posiadają na każdej ze stron fabrycznie zintegrowany dekielek Bratex Seam-Lock®, służący do zamknięcia otworu rąbka po zatrzaśnięciu arkusza. Z każdą paczką blachy bezpłatnie dostarczamy narzędzie służące do właściwego zamknięcia dekielka.
 

 

05
Wyraźnie wysoki rąbek

Wysokość efektywna rąbka to aż 30 mm, liczona od najwyższego poziomu powierzchni arkusza. Produkt prezentuje świetną formę dachową, wyraźnie odnaczając się od produktów o niższej wysokości profilu.

06
Zaawansowana listwa montażowa

Ukryta listwa montażowa została zaprojektowana z uwzględnieneim rozszerzalności termicznej arkuszy z aluminium o długości nawet 12 m. Cechą wyrózniającą sa największe 25 mm długości otwory na wkręty.

Informacje techniczne

Proponujemy aż cztery opcje wykończenia powierzchni pomiędzy rąbkami: klasyczna płaska, niespotykana semi-fala, wyraźna mikro-fala oraz segmentowa o charakterystyce trapezu.

 

    SEMI-FALA     

   

                                                                                                                                                                                              

Arkusze rąbka zatrzaskowego Bratex Snap Lock® mogą zostać opcjonalnie doposażone w fizelinę wygłuszającą SoundControl o masie 200 g/m², która redukuje odgłos spadającego na blachę deszczu o 6 dB.

       

                                                                                                                                                                                                                                

 

 

 

 

 

 

 

 

Fizelinę aplikujemy podczas procesu produkcyjnego w sposób automatyczny naklejając ją na spodnią stronę arkusza pomiędzy bocznymi spadami - innowacyjne w odległości 15 cm od krawedzi fabrycznego zawinięcia oraz na każdym rodzaju wykończenia powierzchni.

Galeria produktu