Pełna wersja serwisu
PL RU EN
opis produktu

Rąbek stojący zatrzaskowy

Nowoczesne rozwiązania

Gotowe panele dachowe na rąbek stojący, to połączenie rzadko spotykanej estetyki, nowoczesnych rozwiązań w zakresie produkcji pokryć oraz historii krycia dachów blachą stalową i aluminiową. Potrzeba nawiązania do tradycyjnych rozwiązań dachowych „na felc” doprowadziła do zaprezentowania w Naszej ofercie tego panelu dachowego.

Instalacja rozwiązań panelowych na rąbek zatrzaskowy jest prosta oraz szybka. Polega na przykręcaniu paneli do podłoża specjalnymi wkrętami przez wbudowaną w panel haftrę (bez potrzeby wiercenia dziury) oraz zatrzaskiwaniu kolejnego panelu. Niepodważalnym atutem tego rodzaju pokrycia jest brak widocznych zamocowań panelu na połaci, tym samym bez ryzyka ewentualnego przecieku w newralgicznym punkcie wkręt-blacha-podłoże.

Panel na rąbek stojący zatrzaskowy na życzenie klienta może zostać wyprodukowany bez środkowych profili odpowiedzialnych za jego dolne przyleganie.

Panel na rąbek stojący zatrzaskowy S jest wytwarzany w wersji zmodyfikowanej niż jego nowa szersza odmiana, zgodnie z poniższym rysunkiem technicznym. Panel ten nie posiada profili prostujących, zakończeń po obydwóch stronach arkusza po 35mm oraz nie jest profilowany w łuk z dolnym przyleganiem.

Przy wyborze pokrycia na rąbek stojący należy pamiętać o tym, że efekt uwypuklenia zainstalowanych paneli na dachu jest zjawiskiem naturalnym oraz w pewnych warunkach pogodowo-atmosferycznych (m.in. wietrznych) może objawiać się słyszalnym falowaniem powierzchni blachy. Nie mniej jednak nie wpływa to na obniżenie wartości produktu i wynika z cech samego profilu jak i metody krycia na rąbek stojący.

Rąbek stojący wykres

Cecha Panel na
rąbek
Panel na
rąbek S
Szerokość krycia 0,513 m 0,305 m
Szerokość arkusza 0,558 m 0,335 m
Wysokość profilu rąbka 26 mm 25 mm
Zakres długości 0,7 - 8 mb 0,7 - 8 mb
Waga aluminium 1,00
kg/mb
0,66 kg/mb
Waga stal ~ 2,41 kg/mb ~ 1,6 kg/mb
Min. spadek dachu 8° (8,9%) 8° (8,9%)
Fabryczne podwinięcie po 35 mm na stronę brak

 

zalety

Szybki i prosty montażSzybki i prosty montaż

Panele dachowe montuje sie szybko, prosto i ze zmniejszonym ryzykiem popełnienia błedu zachowując wysoką szczelność przy wzdłużnych połączeniach. Przejrzysta Instrukcja Montażu poprowadzi przez etapy instalacji.

Niepodważalna estetykaNiepodważalna estetyka

Estetyczne nawiązanie do metody krycia „na felc" czyni system dachowy dziełem najwyższej sztuki dekarskiej. Profesjonalizm i elegancja w każdym centymetrze pokrycia. 

Instalacja bez widocznych wkrętów
Instalacja bez widocznych wkrętów
 
Brak widocznych elementów zamocowań likwiduje ryzyko nieszczelności i „najsłaszego ogniwa" metalowych pokryć dachowych. Odpowiednio zaaplikowane wkręty umożliwiają wzdłużoną pracę paneli przy zmianach temperatury. 
Wzdłużne przeprofilowania
 
Wzdłużne przeprofilowania
 
Trzy środkowe profile po długości każdego panelu zauważalnie zwiększają jego sztywność dostarczając jednocześnie niespotykanych wrażeń estetyki powierzchni dachowej. 
Możliwość krycia polaci od 8°
Możliwość krycia polaci od 8°
 
Panele na rąbek stojący wymagają znikomego spadku połaci dachowej oferując możliwość krycia w miejscach, gdzie blacha trapezowa lub blachodachówka nie spełniłyby swojej funkcji wystarczająco. 
 
Paleta barw
Paleta barw
 
Najszersza paleta ponad 50 kolorów i powłok w różnych gatunkach materiału (w tym także aluminium) stwarza możliwość dopasowania panelu na rąbek stojący do najbardziej różnorodnych brył obiektów. 


Podwinięcie w standardzie

Teraz nowy panel posiada standardowo zakończenie 35 mm po obydwóch stronach arkusza. Oszczędność czasu dekarza i pieniędzy.


Dolne przyleganie

Specjalnie wyprofilowana w łuk powierzchnia spływowa panelu powoduje przyleganie tej strony do połaci dachowej, co w znacznym stopniu zwiększa stabilność podczas wiatrów.


Profile prostujące

Zastosowane przeprofilowania przy rąbkach po wewnętrznej stronie znaczaco wpływają na sztywność i prostolinijność powierzchni panelu.

 

 

ROOFING SYSTEMS