Bratex Dachy

O Nas

Bratex Dachy to firma z polskim kapitałem, która jako producent blachy, działa na rynku od 1991 roku.
Specjalizuje się w produkcji i sprzedaży wysokogatunkowych blach dachowych oraz stalowego systemu rynnowego Struga.

Przedsiębiorstwo Bratex Dachy zostało w 1996 roku pierwszym bezpośrednim importerem lakierowanych blach w kręgach produkowanych przez skandynawski koncern SSAB, który jest światowym liderem w produkcji stali wysokowytrzymałej i do dnia dzisiejszego jest czołowym dostawcą firmy.

Przez lata swojej działalności firma stworzyła rozległą sieć handlową ze swoimi produktami. Obecnie posiada ponad 500 dystrybutorów na polskim rynku, a jej wartością nadrzędną jest wysoka jakość i solidność wykonania blach dachowych. Bratex Dachy koncentruje prace na produktach specjalnych, kolekcjonuje cenne doświadczenia pozwalające na projektowanie i w efekcie dostarczanie wykonawcom bezprecedensowych rozwiązań produktowych. Dzięki temu jest ona w stanie zapewnić produkty o ponadprzeciętnych walorach technicznych i użytkowych, które są zgodne z europejskimi normami budowlanymi i w pełni dostosowane do oczekiwań klientów.

W 2017 roku firma przeniosła całą produkcję do nowopowstałego zakładu. To krok milowy na drodze do totalnego zarządzania jakością we wszystkich obszarach jej działalności. Zrealizowana inwestycja Bratex Dachy stawia firmę w zupełnie nowym świetle. W 11.500 mkw powierzchni pod jednym dachem w nowoczesnej hali, znajduje się magazyn wszystkich kręgów blachy, maszyny produkcyjne do blach dachowych i systemów rynnowych oraz regały wysokiego składowania.